Ana Sayfa / Duyuru / Başkan Görgülüoğlu’ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı !
Başkan Görgülüoğlu’ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı !

Başkan Görgülüoğlu’ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı !

 

Piraziz Belediye Başkanımız Hüseyin Görgülüoğlu, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Başkan Görgülüoğlu ; ” Dünyaya nam olmuş, aziz Türk Milletinin kahramanlığının kanıtıdır Çanakkale. Bugün 18 Mart; 20. yüzyılın en büyük savaşlarından biri olan Çanakkale Deniz Zaferi’nin ve Şehitleri Anma Gününün 102. yıl dönümünü kutluyoruz hep birlikte. Ecdadımız, tarihler boyunca nice kahramanlıklara imza atmıştır. İşte bunlardan biri de bir Çanakkale destanıdır.

Çanakkale Zaferi, Türk askerinin imkansızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu bir destandır. Bu destanın her satırında insanlık onuru vardır. Bu onur, düşmana karşı sadece silahlı mücadelede değil, verdiği insanlık dersi örnekleriyle de baş eğdiren Aziz Mehmetçiklerimize ve onların başındaki Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına aittir. Çanakkale’de tüm imkansızlıklara rağmen verilen bu mücadele, ülkemizi günümüzde daha müreffeh yarınlara ulaştırma çabalarımızın da en değerli rehberidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Baş komutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, dün olduğu gibi bugün de vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak ve gelecek nesilleri vatan sevgisiyle yetiştirmek uğruna yaşamlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun ”

Scroll To Top