Belediyemizin katkılarıyla Piraziz Sağlık Bilimleri Fakültesi önünde Hamsi Şöleni düzenlendi.

Piraziz Sağlık Bilimleri Fakültesi önünde düzenlenen Hamsi Şöleni’ne, Belediye Başkanımız Hüseyin Görgülüoğlu,Piraziz Kaymakamı Akın Oruç, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun , CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Piraziz Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Enver Sarı , İlçe siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Geçtiğimiz yıl yeterince hamsi olmadığı için düzenlenemeyen Hamsi Şöleni’nde, bu yıl  mangallara dizilen yaklaşık 1,5 ton hamsi kısa sürede tüketildi.

ÖĞRENCİLER HAMSİ ŞÖLENİNDE ÇOŞTU !

Şölende ızgarada pişirilen hamsileri tüketen öğrenciler daha sonra türküler eşliğinde horon ve diğer yöresel oyunları oynadı.

BAŞKAN GÖRGÜLÜOĞLU : BU TÜR SOSYAL ETKİNLİKLERİ SIK SIK YAPACAĞIZ !

Hamsi Şöleni’nde açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Hüseyin Görgülüoğlu; ‘‘Kıymetli öğrencilerimiz ilçemizde gerçekleşen yoğun çalışmalar nedeniyleyle sizlere pek fazla sosyal etkinlikler yapamadık. Ancak bundan sonra ki süreçte böyle güzel etkinlikler ile sık sık beraber olacağız. Sizler Ailelerinizin bize emanetisiniz, burada bir sıkıntınız veya ihtiyacınız olursa biz her zaman sizlerin yanında olacağız hepinize afiyet olsun ” dedi.