Piraziz’in içme suyu hayalleri gerçek oldu. İlçenin uzun yıllar su ihtiyacını karşılayacak olan su ihalesi yapıldı.
Yapımına iki ay sonra başlanacak olan, Piraziz içme suyu inşaat ihalesi gerçekleşti.
İller Bankası A.Ş . tarafından gerçekleştirilen ihaleye 6 firma teklif verdi.
Piraziz Belediye Başkanımız Hüseyin GÖRGÜLÜOĞLU’nun bizzat katıldığı ve süreçte büyük katkısı olduğu ihale, 17.176.057 Bin TL bedelle ihale edildi.

Güneyköy’den İlçemiz Piraziz’e gelecek içme suyu inşaatının ve ilçedeki şebekelerin tamamı ,Kanalizasyonun projesinin ikinci kısmını kapsayan ihale, iki ay içerisinde başlanacak ve 24 ay içerisinde ise tamamlanacağı bildirildi.

Piraziz Belediye Başkanımız Hüseyin Görgülüoğlu yaptığı açıklamada, ” Proje her yönüyle ilçeye hayat verecek, büyük katkı sağlayacak” dedi.

En genç iki ay içerisinde çalışmaların başlanacağını vurgulayan Başkan GÖRGÜLÜOĞLU, İçme suyu projesi sayesinde ilçemiz insanı cazibeli,bol ve temiz içme suyuna kavuşacağını vurguladı.
GÖRGÜLÜOĞLU; ‘’ İlçemizin ihtiyaçlarının giderilmesi için ellimizden gelenin en iyisin yapmaya çalışıyoruz.Belediye’yi büyük bir borç ile devir almamıza ve tüm olumsuzluklara rağmen ,hizmetlerimiz devam edecek’’ dedi. Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu Projenin Piraziz’e hayırlı olmasını temenni etti.