Ana Sayfa / Duyuru / Yaşasın Cumhuriyet !
Yaşasın Cumhuriyet !

Yaşasın Cumhuriyet !

Piraziz Belediye Başkanımız Hüseyin Görgülüoğlu 29 Ekim Cumhuriyet bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Görgülüoğlu ; ” Kadını, erkeği, yaşlısı, genciyle dönemin türlü imkânsızlıklara rağmen inançla, inatla verilen zorlu mücadelelerin ardından tanıştığımız Cumhuriyet ve onun değerleri; bizleri özgürlükler  ile, adalet ile, demokrasi ile bütünleştiren bir köprü, çağdaş dünyaya açılan büyük bir kapı olmuştur.

Büyük zorluk ve fedakarlıklara katlanarak kurulan Cumhuriyeti bizlere emanet eden büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, şehitlerimizin, ebediyete intikal etmiş atalarımızın aziz hatıraları önünde bugün bir kez daha saygıyla eğiliyoruz. Cumhuriyeti ve vatanımızı koruma uğrunda verilen mücadeleler esnasında şehitlik mertebesine ulaşan askerlerimizi, polislerimizi rahmetle anıyor; kahraman gazilerimizi de şükran ve minnetle selamlıyorum.

Laik, demokratik, çağdaş Türkiye’nin güvencesi olan Cumhuriyet’in oluşturduğu özgürlük ortamını her geçen gün daha fazla koruma ve onun evrensel değerlerine daha sıkı sarılma gerekliliğinin bilinciyle, tarihimizin dönüm noktası Cumhuriyetimizin 93. yaşına ulaşmasının gururunu, kıvancını tüm Türkiye ve hemşehrilerim ile paylaşıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Scroll To Top