Başkanlık


1992 Yılında İstanbul’da dünyaya gelen Mahmut Esat Ayyıldız, ilkökulu ve ortaokulu ilçemiz Nefsi Piraziz İlköğretim Okulu’nda bitirdi. Ortaöğretimini ise Giresun Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

2016 yılında Atatürk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Sonrasında Piraziz’de aile şirketinde iş hayatına atılan Mahmut Esat Ayyıldız, Ordu Üniversitesi’nde Yenilenebilir Enerji üzerine Tezli Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Yüksek İnşaat Mühendisi ünvanıyla Ayyıldız Yapı Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlendi.

Genç yaştan itibaren siyasete ilgili duyan Başkanımız Ayyıldız, önce Ak Parti Piraziz İlçe Başkan Yardımcılığı, sonrasında da Ak Parti Piraziz İlçe Başkanlığı görevlerini yürüttü. Ak Parti Giresun Çevre ve Şehircilikten sorumlu İl Başkan Yardımcılığı ve Bilgi İletişim Teknolojilerinden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerini de yerine getiren Mahmut Esat Ayyıldız, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı Piraziz Belediye Başkan Adayı olarak halkımızın yüksek teveccühü ile seçimi kazanmış ve 04 Nisan 2024 tarihinde mazbatasını alarak Piraziz Belediye Başkanlığı görevine başlamıştır.

Mahmut Esat Ayyıldız evli ve iki çocuk babasıdır.

Hesabınıza Giriş Yapınız

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.